Kategorie blog
Nowości
KOLCZYKI LIGHTBLUE BEIGE
KOLCZYKI LIGHTBLUE BEIGE

329,00 zł

szt.
BRANSOLETKA LIGHTBLUE BEIGE
BRANSOLETKA LIGHTBLUE BEIGE

498,00 zł

szt.
KOLCZYKI MULTICOLOUR PASTEL
KOLCZYKI MULTICOLOUR PASTEL

329,00 zł

szt.
BRANSOLETKA MULTICOLOUR
BRANSOLETKA MULTICOLOUR

379,00 zł

szt.
BRANSOLETKA GREEN GOLD
BRANSOLETKA GREEN GOLD

279,00 zł

szt.
BRANSOLETKA WHITE GOLD
BRANSOLETKA WHITE GOLD

399,00 zł

szt.
KOLCZYKI WHITE- GOLD
KOLCZYKI WHITE- GOLD

279,00 zł

szt.
NASZYJNIK WHITE GOLD
NASZYJNIK WHITE GOLD

789,00 zł

szt.
BRANSOLETKA APRICOT
BRANSOLETKA APRICOT

389,00 zł

szt.
BRANSOLETKA TURQUOISE
BRANSOLETKA TURQUOISE

419,00 zł

szt.
Czy biżuteria może być dobrą inwestycją? 0
Czy biżuteria może być dobrą inwestycją?

Czy biżuteria może być dobrą inwestycją?

Kiedy skończą się Wam argumenty by przekonać swoich partnerów bądź samych siebie do zakupu nowych kolczyków lub bransoletki, wtedy pomyślcie o zakupie biżuterii jako inwestycji.

Poniżej przedstawiamy Wam kilka argumentów, które mamy nadzieję przekonają Was do inwestowania w biżuterię:

  • Biżuteria nigdy nie będzie bezwartościowa

Analizując wykresy cen metali jubilerskich z ostatnich lat takich jak srebro czy złoto zauważyć można regularne wzrosty ich wartości. Największe wzrosty dotyczą oczywiście złota, jednakże stabilny wzrost cen odnotowują równie brylanty jak i inne kamienie szlachetne.

Cena uncji złota w USD w latach 2010-2020, źródło: stooq.pl

 Zakup biżuterii to zdecydowanie bezpieczniejszy, niewymagający wiedzy specjalistycznej sposób na inwestowanie niż np. nabywanie akcji spółek giełdowych, które mogą zanotować stratę bądź spaść nawet do zera. Biżuteria w przeciwieństwie do akcji spółek giełdowych zawsze będzie posiadała jakąś wartość, dzięki czemu będziecie w stanie ją odsprzedać.

Pamiętajcie zatem, że szkatułka z biżuterią to dobry sposób na zapewnienie sobie i najbliższym bezpieczeństwa, gdyż w czarnej godzinie może okazać się czymś wartościowym.

Piękny naszyjnik, to nie tylko „błyskotka”, którą założycie na specjalną okazję ale także  doskonała polisa na przyszłość. Biżuteria srebrna czy złota łączy w sobie najlepsze cechy przechowywania jak i  wzrostu wartości w jednym produkcie. Przykładem może być złoty pierścionek, przechodzący w rodzinie z pokolenia na pokolenie – stanowiący zarówno sentymentalną jak i drogocenną pamiątkę.  

  • Relacje międzyludzkie i inwestycja reprezentacyjna

Kupno biżuterii to przede wszystkim inwestycja w relacje międzyludzkie oraz w emocje.
Z jednej strony dzięki niej możemy rozwijać związki, poprzez zakup pierścionka zaręczynowego a następnie obrączek ślubnych. Z drugiej to inwestycja reprezentacyjna, która stanowi ważny element w biznesie. Odpowiednio dobrana biżuteria dla kobiety, jak i dla mężczyzny w postaci gustownych spinek do mankietów bądź męskiej bransoletki przy zegarku zwiększyć może naszą wiarygodność, a tym samym sprzyjać budowaniu relacji biznesowych.

 

  • Im bardziej unikalna, tym lepsza

Biżuterię można podzielić na biżuterię produkowaną masowo bądź biżuterię autorską, projektowaną i wykonywaną przez projektantów - artystów, której wartość zawsze będzie większa. Zadziałają tutaj te same prawa, które działają na rynkach kolekcjonerskich m.in. dzieł sztuki. Oznacza to, że im rzadszą i bardziej oryginalną biżuterie posiadamy, tym cenniejsza może się okazać dla potencjalnego nabywcy.

Nabywanie rzeczy wyjątkowych, wysokiej jakości, jest zawsze dobrym pomysłem na inwestycję - tak jest i w przypadku autorskiej, ręcznie wykonywanej biżuterii.

 

Podsumowując biżuterię po prostu warto kupować! Nigdy nie wyjdzie z mody, będzie doskonale uzupełniać każdą stylizację, a na dodatek staje się sposobem na powiększenie swoich oszczędności.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl